L Karnitin İle Kilo Verme

L Karnitin İle Kilo Verme

Mayıs 19, 2020 0 Yazar: ağızbakımı

L Karnitin İle Kilo Verme: L Karnitin yağların enerjiye çevrilmesini ve vücut içerisinde kullanılmasını sağlayan bir aminoasittir. L Karnitin vücuda girdiği andan itibaren stres hormonları ile savaşarak stresi azaltır. Birçok hastalığın ana kaynağı olan stresin yok olmasını sağlar. Bu yüzden L Karnitin birçok hastalığa karşı olarak bilinir.

L Karnitin vücudun bağışıklık direncinin artmasını sağlar ve doğrudan kilo vermek için yararlı değildir. Ancak doktorlar tarafında hastalıklardan korunmak amacı ile kullanılması tavsiye edilir. Bu ürünün kullanımının zararları da mevcuttur. Bu yüzden amacı dışında kullanılması tavsiye edilmez. Amacı dışında kullanıldığı zaman çeşitli yan etkilere yol açabilir.

L Karnitin’in en çok kullanım alanı sporcuların besin desteğidir. Yağ yakımını hızlandırır ve kilo dengesini sağlar. Ayrıca vücut geliştirmede de destek sağladığı bilinir. Besin takviyesi olarak kullanılacak L Karnitin doktor kontrolünde olmalıdır. Vücudun gereğinden fazla yağ yakması, vücut içerisinde çeşitli hastalıklara sebep olabilir.

L Karnitin İle Zayıflamak Mümkün Mü?

L Karnitin kilo vermek mümkündür ancak hassas olarak kullanımı sağlanmalıdır. Aktif bir hayatı olmayan kişilerin hayatında zayıflamayı sağlamaz. L Karnitin, eğer zayıflama amaçlı kullanılıyor ise mutlaka spor yapılmalıdır. Kişi spor yaptığı zaman daha fazla kalori harcar ve vücut içerisindeki yağ yakımı kolaylaşır. Spor ile L Karnitin zayıflamayı kolaylaştırır. Aksi takdirde vücut üzerinde herhangi bir etki göstermeyecektir.

L-KARANTİN NEDİR? NE İŞE YARAR?

L Karnitin İle Nasıl Kilo Verdirir

L Karnitin İle Nasıl Kilo Verilir?

L Karnitin, vücut içerisindeki yağı enerjiye dönüştürür ve bu enerjinin harcanmasını sağlar. Vücut içerisinde kullanılmayan enerji kendisini yağa dönüştürür. Vücut içerisinde yağ enerjiye dönüştürüldükten sonra üç farklı yol ile dışarı atılır. İdrara çıkma, dışkı ve ter atma yöntemlerinden herhangi birisi olmaz ise enerji kilo olarak yansır. Vücut içerisindeki bütün besinlerin dışarı atılması mümkün değildir. Vücut içerisinde kalan yağlar gereklidir.

L Karnitin vücutta yeteri miktarda var ise fazla yağın enerjiye çevrilmesi kolay olur. Bu sayede vücut yağ tutmaz. L Karnitin doktor kontrolünde kullanıldığı zaman kilo vermeyi sağlar. Kısa süre içerisinde vücut içinde etkisini gösterir. Doktor kontrolü ile bu aminoasit kullanılabilir.

L Karnitin Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

L Karnitin kullanmaya başlanmadan önce kullanım şekilleri iyi bilinmelidir. Doktorun yazmış olduğu miktar haricinde tüketim sağlanmamalıdır. Kişi, hızlı kilo vermek amacı ile fazla tüketim sağlar ise vücutta yan etki gösterebilir.

L Karnitin kişinin beslenme listesine göre farklı dozlarda kullanılır. Nörolojik rahatsızlıklarda kullanılan ile zayıflamak için kullanılan L Karnitin aynı miktarda değildir. Kişi, spor ve L Karnitin kullanımını birlikte sağlıyor ise kullanım saatlerini düzenlemelidir. Bu aminoasit spor başlangıç saatinden yarım saat önce tüketilmelidir. L Karnitin tüketildikten hemen sonra spor başlanmamalıdır. Spor ile L Karnitin alım süresi arasında boşluk bırakılır ise kişinin kilo verme hızı artar.